Terrass

Terrass

Terrass saab kena ja vastupidav, kui ehitamiseks kasutada parimaid materjale. Soodsaim materjal terrassi ehitamiseks on immutatud terrassilaud ja karkassi ehitamiseks immutatud pruss või ka immutatud höövelpruss.

Puidu kaitseks välitingimuste eest on terrass harilikult immutatud ning valida saab rohelise ja pruuni immutuse vahel. Hiljem saab mõlemat toonida terrassiõliga. Paigaldamise aastal ei ole laudu vaja töödelda, kuid edaspidi tuleks terrassi õlitada spetsiaalse terrassiõliga iga 1-2 aasta järel.

Terrassilauad võivad olla nii sileda kui rihveldatud pinnaga. Sile pind tundub paljajalu kõndides meeldivam ning seda on lihtsam hooldada, kuid sile laud on vihmase ilmaga libedam. Terrassilaua pikisuunaline rihveldus on vajalik puidu sisepingete vähendamiseks, et laudadesse ei tekiks lõhesid. Kahepoolse rihvelduse puhul saab valida enam meeldiva profiili.

Terrassi materjaliks sobib hästi ka termopuit, mis ei vaja väliskeskkonna eest täiendavat kaitset. Termotöötlus viiakse läbi ilma keemilisi kaitsevahendeid kasutamata, selle käigus muutub puit vastupidavaks, ilmastikukindlaks ning omandab kauni pruuni tooni. Samuti kaovad puidu sisepinged ning seetõttu termotöödeldud terrassilaudu ei ole vaja rihveldada ning termopuidust laud on sileda pinnaga. Hooldamiseks piisab vaid terrassi õlitamisest toonitud õliga, kuna päikese UV-kiirguse mõjul muutub pruun värv mõne aastaga halliks.

Kui terrass peab olema sile ja kruvivaba pinnaga, on parim lahendus Thermory PaCS® termopuidust terrassilauad.

Kui pruun terrass tundub igav ja tavaline, saab valida värvilise laua tehases viimistletud terrassilaudade hulgast.

Soodsaima hinnaga terrassi ehitamiseks soovitame tellida kogu vajaliku ehitusmaterjali korraga, nii säästate aega ja ka transpordikulu on väiksem. Saatke meile oma tulevase või renoveeritava terrassi mõõdud ja me aitame vajamineva karkassimaterjali, laudade ja kinnitusvahendite komplekteerimisel.

Küsi terrassi projektimüügi pakkumist!

 

Terrassi materjali veoteenus

Pakume terrassi materjali veoteenust Harjumaal ja Tallinna ümbruses, vajadusel ka üle Eesti.

Näitan kõiki 4 tulemust