Terrassilaud

Terrassilaud on soodne ja enimkasutatud materjal terrassi ehitamiseks!

NimetusPaksusLaiusÜhikJaehind
Immutatud terrassilaud, pruun, 28x95mmImmutatud terrassilaud, pruun, 28x95mm28 mm95 mmjm1,90 €laos
Terrassilaud, pruun immutus, 28x120mmImmutatud terrassilaud, pruun, 28x120mm28 mm120 mmjm2,01 €laos
Terrassilaud, pruun immutus, 28x120mmImmutatud terrassilaud, pruun, 28x120mm, pikkus 3600mm ja 4800mm28 mm120 mmjm1,83 €laos
Terrassilaud, pruun immutus, 28x120mmImmutatud terrassilaud, pruun, 28x120mm, pikkus 6000mm28 mm120 mmjm2,20 €laos
Terrassilaud 28x145mm, pruun immutusImmutatud terrassilaud, pruun, 28x145mm28 mm145 mmjm2,69 €laos
Terrassilaud 28x145mm, pruun immutusImmutatud terrassilaud, pruun, 28x145mm
pikkus 4800mm
28 mm145 mmjm2,32 €laos

Hinnad on käibemaksuga.

Kategooria: Sildid: , ,

  Küsi hinnapakkumist:

  Nimi

  E-post (nõutav)

  Telefon

  Soovitud tooted ja kogused

  Profiilid ja immutus

  Terrassilaud on enamasti ühelt või mõlemalt poolt pikisuunas rihveldatud, et vähendada lauas tekkivaid pingeid ja lõhenemise ohtu. Ühepoolse rihvelduse puhul võib üles jätta nii soonelise kui ka sileda külje. Rihveldatud pool ei ole märja ilmaga nii libe, samas on sile pind palja jala all mõnusam, samuti on siledat pinda lihtsam puhastada ja hooldada.

  Kahepoolse rihvelduse puhul saab valida enam meeldiva profiili vahel. Vaata lähemalt: https://keilaehituspood.ee/kahepoolse-rihveldusega-terrassilauad

  terrassilaud

  Immutatud terrassilaud

  Terrassi ehitamisel tuleb arvestada väliskeskkonnaga, kus puitu ohustavad mitmesugused hallitusseened ja kahjurputukad. Immutatud puit on nende ohtude eest kaitstud. Surveimmutamise käigus viiakse kaitsevahend sügavale puidu struktuuri. Immutamiseks kasutatakse autoklaavset meetodit, kus kemikaal viiakse puitu vaakumi- ja survefaasist koosnevas immutustsüklis. Kõige paremini sobib immutamiseks männipuit, sest männi rakuseinade ehitus lubab immutusainel tungida kõige sügavamale. Et vesi ei takistaks immutusaine imendumist puitu, peab immutatava puidu niiskus olema alla 28%.

  Pakume Tanalith E veepõhise puiduimmutuskemikaaliga sügavimmutatud terrassilaudu. Tanalith E sisaldab vaseühendeid ja orgaanilisi biotsiide (asoole). Tanalith E ei sisalda mürgiseid arseeni- ega kroomiühendeid. Tanalith E-ga immutatud puitu kasutatakse kohtades, kus on mõõdukas kuni suur seenkahjustuste ja kahjurputukate esinemise oht – põhikonstruktsioonide kokkupuutes maa, vee ja betooniga. Tanalith E-ga immutatud puit on rohekas. Pruuni värvusega immutatud puitu saadakse puidu immutamisel Tanalith E lahusega, millele on lisatud pruuni värvainet. Selliselt saadud pruun toon pole siiski eriti UV-kindel.

  Immutatud puit on keskkonnale ja inimestele ohutu.

  terrass

  Nii rohelise kui pruuni immutusega terrassilauad saab hiljem töödelda toonitud terrassiõliga. Sügavimmutatud terrassilaud ei vaja esimesel aastal täiendavat töötlemist, kuid edaspidi tuleks terrassi õlitada spetsiaalse terrassiõliga iga 1-2 aasta järel. Mida tumedam on kasutatav õli, seda vastupidavam on terassilaud päikese UV-kiirgusele.

  Viimistletud terrassilaud

  Kuid terrass ei pea tingimata olema pruun. Naturaalse või valge terrassi jaoks võib kasutada immutamata terrassilauda ning seda ise kohapeal läbipaistva terrassiõliga või valge peitsiga töödelda. Tööd on rohkem, kuid tulemus on huvitavam. Võimalik on valida sobiv värvitoon ka tehases immutatud ja viimistletud terrassilaudade seast.

  Sulle võib meeldida ka…