Termopuit

Termopuit on puitmaterjal, mille vastupidavust ja muid omadusi on temperatuuri mõjul märgatavalt parandatud.

Saadaval on lai valik eksklusiivset termopuidust materjali.

 • Põrandalauad: termosaar töötlusega Medium (hele toon) ja Intense (tume toon);
  Termosaar Medium 15x75x606mm 30€/m2
 • Terrassilauad: termosaar ja termomänd.
 • Välisvoodrilauad: termosaar, termomänd ja oksavaba termomänd

  Küsi hinnapakkumist:

  Nimi

  E-post (nõutav)

  Telefon

  Soovitud tooted ja kogused

  Termopuitu töödeldakse spetsiaalses ahjus, kus ligi 48 tunni vältel tõstetakse temperatuuri kuni 215 kraadini ja rõhk tõstetakse kuni 9 baarini, vähendades samas puidu niiskustaset. Sellele järgneb puidu jahutus. Termotöötluse protsess on keskkonnasõbralik, ei kasutata ainsatki kemikaali, ainult temperatuuri ja veeauru.

  Termotöötlusprotsessis väheneb puidu tihedus ja muutub selle struktuur, vähenevad puidu niiskusimavus ja niiskuseraldus. Termopuit muutub mõõtmetelt stabiilseks, s.t. niiskuse mõjul laua kuju ei muutu, mistõttu on seda hea kasutada välitingimustes, näiteks terrassil, samuti saunas ja ka põrandakütte puhul.

  Töötluse käigus eralduvad puidust orgaanilised toitained, seetõttu ei paku termopuit huvi puidukahjuritele. Termopuitu ei ohusta ka seenkahjustused, kuna vähehenud niiskusimavuse tõttu ei saa seente eosed termopuidus areneda. Niiskuse tõrjumiseks on soovitav termopuidust terrassi-, voodri- ja põrandalauad peale paigaldamist õlitada.

  Päikese UV-kiirgus mõjutab termopuidu värvust: sarnaselt töötlemata puidule omandab see ilma regulaarse hoolduseta hõbehalli tooni. Puiduõli või terrassiõli aitab esialgse tooni taastada.

  Thermory puiduõli

  Sinu valikutele vastavaid tooteid ei leidu.