Välisvoodrilaud

Profiilpaksus
puuliik
Laius mmHind jm
Välisvoodrilaud UTK VIKING
peensaetud
UUS! Parim lahendus fassaadile
20mm
kuusk
146(120)2,81 €laos / otsatapp
Välisvoodrilaud STV
hööveldatud
17mm
kuusk
95(90)1,29 €laos, pikkus 4800 mm
Välisvoodrilaud ECB
peensaetud
18mm
kuusk
1370,88 €laos, pikkus 4880 mm, B sort
Välisvoodrilaud UYV
peensaetud
21mm
kuusk
95(85)1,50 €laos
Välisvoodrilaud UYV
peensaetud
21mm
kuusk
120(110)1,80 €laos
Välisvoodrilaud UYV
peensaetud
21mm
kuusk
145(135)2,16 €laos

Sort AB. Hinnad on käibemaksuga.

Hulgihind kehtib alates 50m2 kogusest.

  Küsi hinnapakkumist:

  Nimi

  E-post (nõutav)

  Telefon

  Soovitud tooted ja kogused

   

  Välisvoodrilaud on tavaliselt valmistatud kuusepuidust, kuna kuusk on võrreldes männiga väiksema niiskusimavusega ja paisub niiskuse mõjul vähem.

  Välisvoodrilaua esikülje viimistuseks kasutatakse erinevaid töötlusi:

  • peensaetud pinnaga
  • hööveldatud
  • vanutatud  (harjatud)
  • peenrihveldatud

  Uus! Välisvoodrilaud Puidukolors – loe lähemalt!

   

  Välisvoodrilaua pinnatöötlus

  Peensaetud voodrilaua poorne pind imab värvi kõige paremini, isegi kuni 50-60% rohkem võrreldes hööveldatud pinnaga. Seetõttu on värvikiht palju vastupidavam ning seina üle värvida on vaja oluliselt harvem. Samas jääb poorse pinna külge paremini kinni ka tolm ja mustus – kuid puhastada on peensaetud voodrilaua karedat pinda keeruline.

  Hööveldatud välisvoodrilaua pind on sile ja võrdlsemisi kõva, seettõttu värv ei imendu eriti sügavale puidu pooridesse. Sileda pinnaga ei nakku mustus nii hästi, seega silehööveldatud välisvoodrilauda tasub kasutada juhtudel, kus fassaad võib kergesti määrduda ja vajab sagedast puhastamist.

  Harjatud voodrilaud näeb välja ilusam kui peensaetud voodrilaud. Samuti ei määrdu harjatud pind nii kergesti ja seda on märksa hõlpsam puhastada kui peensaetud voodrilauda. Värv ei imendu aga nii sügavale harjatud pinna pooridesse kui peensaetud lauapinda, seetõttu tuleb hooldusvärvimisi ette võtta sagedamini.

  Peenrihveldatud voodrilauad sarnanevad eemalt vaadates hööveldatud voodrilaudadega, kuid peenrihveldatud pinna värviimavus on väga hea, olles võrreldav harjatud voodrilauaga.

  Kruntimine kaitseb välisvoodrilauda ilmastikuolude eest ning soodustab pinnavärvi nakkumist. Kruntvärv võib sisaldada ka hallituse- ja sinekaitseaineid, et kaitsta välisvoodrilauda meie niiskes kliimas.

  Tööstuslikult krunditud ja värvitud välisvoodrilaud

  Võimalusel tuleks eelistada tööstuslikult eelkrunditud  ja/või värvitud välisvoodrilaudu. Tööstuslik värvimisautomaat katab voodrilaua kruntvärviga kõigist neljast küljest ja värvimasinas kasutatavad suurel kiirusel pöörlevad harjased kannavad välisvoodrilaua pinnale ühtlase värvikihi ning hõõruvad värvi sügavale sisse isegi peensaetud pinnaga lauale, mida on käsitsi pintseldades raske sama kvaliteetselt saavutada. Värvitud voodrilaua tootmine toimub siseruumides, kus on tolmuvaba, ühtlase temperatuuriga ja sobiva õhuniiskusega keskkond, nii saavutatakse parim tulemus.

  Tööstuslikult krunditud ja värvitud välisvoodrilauad ja tuulekastilauad on saadaval tellimisel, valikus on erinevad mõõdud ja profiilid.