Saematerjal

Saematerjali müük soodsa hinnaga. Standardmõõtudes lauad ja prussid kohe poes saadaval ja erimõõdulised tellimisel. Meilt saad tellida ka transpordi. Mahuka projekti puhul küsi kindlasti projektimüügi pakkumist – suurema koguse puhul on hind veelgi parem.

  Küsi hinnapakkumist:

  Nimi

  E-post (nõutav)

  Telefon

  Soovitud tooted ja kogused

  Ehituseks kasutatav saematerjal on kuivatatud niiskussisalduseni vähemalt 18%. Kandvates konstruktsioonides nagu sarikad, põrandatalad jm kasutamiseks tuleb valida tugevussorteeritud saematerjal. Tugevussorteerimine teostatakse kas mehaanilise läbipainutamise teel või sertifitseeritud spetsialisti poolt visuaalselt. Kalibreeritud saematerjal jaotatakse vastavalt EU standardile EN1912 tugevusklassidesse C40, C35, C30, C27, C24, C22, C18 ja C14, kusjuures number näitab materjali paindetugevust N/mm2. Tugevusklass on markeeritud igale kalibreeritud prussile. Eestis on enamlevinud tugevussorteeritud puitmaterjalid tugevusklassidega C14 ja C24.

  Saematerjal on jaotatud samuti kvaliteediklassidesse A1-A4,B,C,D.  Kvaliteediklassi määravad peamiselt defektid nagu okste arv; poomkant ehk nähtav tüve kaarjas pind; võimalikud värvimuudatused jms, kuid tasub tähele panna, et kvaliteediklass näitab vaid defektide hulka, mitte materjali tugevust.

  NB! Kuna PUIT on looduslik materjal ja kvaliteedi määramine ei ole alati üheselt mõistetav, siis loetakse heaks tavaks, et vähemalt 90% materjalist peab vastama kvaliteediklassi nõuetele. / NORDIC TIMBER – Grading rules /